Головну загрозу вчені бачать в техніці і особливо – в мобільних телефонах

Вчені зробили сенсаційне відкриття і назвали три головні причини, через що у людей псується зір. Так, головним чинником втрати зору є не спадковість, а те що ми його самі собі псуємо.

Дослідники попереджають – є три речі, які вкрай негативно впливають на зір, але йому ми постійно піддаємося. Головну загрозу вчені бачать в техніці і особливо – в мобільних телефонах, оскільки від них виходить шкідливе для очей світло. Крім того, людина фокусується на одній точці, через що забуває моргати і очі не отримують достатньо вологи.

Ще однією загрозою зору виступає ультрафіолет, і його впливу людина піддається регулярно. У сонячні дні краще надягати окуляри зі спеціальним захистом, з маркуванням UV 400 здатні фільтрувати шкідливі промені і захистити очі від їх впливу. Прямі сонячні промені можуть викликати термічні опіки сітківки ока, які неможливо відчути, так як в сітківці немає больових рецепторів.

Не менш значуща помилка полягає в тому, що багато хто ігнорує вже наявні труднощі із зором, але в довгостроковій перспективі це здатне спровокувати ще більш негативний ефект.

Також фахівці стверджують, що жінки піддаються більш високому ризику виникнення проблем із зором.

"Більшість людей не знають, що дві третини людей, які втратили зір - це жінки", - стверджує у своєму інтерв'ю Ассумпта Маду, офтальмолог з Медичного центру Монтефіоре в Нью-Йорку.

На думку вчених, на це є низка причин. По-перше, глаукома, яка може викликати сліпоту, частіше зустрічається у жінок. По-друге, деякі експерти пов'язують цей факт з статевими гормонами – естрогенами, вироблення яких у жінок практично повністю припиняється з настанням клімаксу. По-третє, причиною багатьох очних хвороб є недотримання правил гігієни носіння та догляду за контактними лінзами. Згідно зі статистикою дві третини носіїв контактних лінз – це також жінки.